Državni stručni skup u Zadru

U organizaciji AZOO održan je od 6. do 8. ožujka 2019. godine državni stručni skup namijenjen edukacijskim rehabilitatorima (odgojiteljima, učiteljima, nastavnicima i stručnim suradnicima) pod nazivom “Kompetencije edukacijskih rehabilitatora u partnerskim odnosima s obitelji djeteta s teškoćama”. Predavanja na temu roditeljstva (izgradnje roditeljskih kapaciteta, mogućnosti podrške, suradnje između stručnjaka i roditelja), mentalnog zdravlja, identiteta struke te procjene, programiranja i evaluacije edukacijsko-rehabilitacijskog rada održali su eminentni predavači: izv. prof. dr. sc. Snježana Sekušak Galešev, doc. dr. sc. Ljiljana Pintarić Mlinar, dr. sc. Ana-Marija Bohaček, doc. dr. sc. Sonja Alimović, doc. dr. sc. Bruna Profaca, doc. dr. sc. Tomislav Franić, viši savjetnici, mentori i savjetnici. Također, na navedenom skupu sudionici su imali priliku sudjelovati u radionicama vezanim uz teme skupa i vidjeti primjere iz prakse, koje su pripremili kolege iz redovnih i posebnih škola i ustanova iz cijele Hrvatske. Jedan od primjera dobre prakse koji je prezentiran na skupu je i “Edukacija za roditelje djece s poremećajem iz spektra autizma”, razvijena u okviru trogodišnjeg projekta ESIPP, u sklopu Erasmus + programa.

Edukacija za stručne djelatnike u Centru za odgoj i obrazovanje „Juraj Bonači“

Nakon uspješno provedene edukacije za stručne djelatnike u Centrima za odgoj i obrazovanje i Centrima za rehabilitaciju pod nazivom: „SPECIFIČNOSTI RADA S KORISNICIMA S POREMEĆAJEM IZ AUTISTIČNOG SPEKTRA“ u Zagrebu, djelatnici Centra za autizam (ravnateljica Žarka Klopotan te edukacijski rehabilitatori i stručni suradnici: Draga Mamić, Radmila Amanović, Ljiljana Umićević, Monika Jakopović, Sandra Rožman, Ana Ružić, Ivana Sladić Kljajić, Alen Conjar, Ivana Majsec, Željko Lešković, Stanka Pinjuh) u suradnji s Ministarstvom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku,ponovili su predavanja u Splitu,u COO Juraj Bonači 25. i 26. veljače 2019.

Stručnjaci, sudionici edukacije pokazali su interes za posebnosti i specifične zahtjeve rada s osobama  s autizmom i motivaciju za pružanjem primjerene podrške istima. Centar za autizam Zagreb nastavlja i dalje pružati profesionalnu podršku u educiranju kolega koji u svom svakodnevnom radu imaju priliku raditi s osobama s poremećajem iz spektra autizma. 

Opširnije:Edukacija za stručne djelatnike u Centru za odgoj i obrazovanje „Juraj Bonači“

ATAAC 2018 Konferencija

Na ovogodišnjoj ATAAC konferenciji održanoj 17., 18. i 19. listopada sudjelovao je veći broj djelatnika Centra iz svih programa koji su imali priliku proširiti svoja znanja o uporabi potpomognute komunikacije. Konferencija je koncipirana tako da su plenarna predavanja održali eminentni predavači za koje je veliki broj sudionika prethodnih konferencija iskazao interes (primjenjivost u praksi, nova saznanja i odlična pripremljenost predavača), dok su iskustva iz prakse od rane dobi pa sve do skrbi o starijim sugrađanima (radionice, posteri i izlaganja) predstavljali praktičari iz Hrvatske i inozemstva, kao i osobe s invaliditetom, članovi njihovih obitelji i udruga. Kao i uvijek, bilo je važno razmijeniti iskustva s kolegama, naravno naučiti nešto novo i potvrditi svoja znanja.

Donacijom proisteklom iz humanitarne akcije pod nazivom “Hura”, a na poticaj tvrtke Metroteka, nabavljeni su interaktivni zidovi i druga pomagala za potrebe učenika i korisnika Centra za autizam, te smo njihovu uporabu predstavili poster prezentacijom na konferenciji.

http://www.ataac.eu/hr/

Opširnije:ATAAC 2018 Konferencija

Edukacija u OŠ Granešina

Na sjednici učiteljskog vijeća OŠ Granešina, održanoj dana 16. svibnja 2018. godine, kao točka dnevnog reda, održana je edukacija o učenicima s poremećajem iz spektra autizma. Predavanja su održale kolegice iz Centra za autizam:

  1. Osobitosti i strategije u radu s učenicima iz spektra autizma, mr. Ljiljana Umićević, prof. defektolog i
  2. Nepoželjni oblici ponašanja kod učenika s poremećajem iz spektra autizma, Ivana Sladić Kljajić, prof. psiholog.

Učitelji i nastavnici Oš Granešina su pokazali interes za posebnosti učenika s autizmom i motivaciju za pružanjem primjerene podrške istima. Centar za autizam Zagreb nastavlja i dalje pružati profesionalnu te didaktičko-metodičku podršku redovnim osnovnim i srednjim školama u kojima se školuju učenici s poremećajem iz spektra autizma.

 

Stručni skup o asistivnoj tehnologiji u Čakovcu

U organizaciji AZOO održan je 27. ožujka 2018. godine Međužupanijski stručni skup na temu „Asistivna tehnologija u radu s djecom /učenicima s teškoćama u razvoju“ u Srednjoj školi Čakovec. Predavači i voditelji interaktivnih radionica bili su: dr. sc. Miroslav Vrankić, Ivana Rotim, Tanja Dejanović Šagadin, Vesna Matijević Knez, Žarka Klopotan, mr. Ljiljana Umićević, Radmila Amanović, Sanja Vranić, Mira Peček i Nikola Rundek. Sudionici ovoga skupa vidjeli su praktične primjere asistivne tehnologije u radu s djecom i učenicima s oštećenjem vida, motorike i iz spektra autizma. Također, upoznali su se s različitim niskotehnološkim i visokotehnološkim pomagalima za potpomognutu komunikaciju. Uz razmjenu iskustava, konstruktivnu raspravu i pozitivne dojmove sudionika skupa, djelatnici Centra za autizam koji su sudjelovali u realizaciji skupa još su motiviraniji u daljnjoj primjeni suvremene tehnologije u nastavi. Program skupa možete vidjeti u nastavku.

Opširnije:Stručni skup o asistivnoj tehnologiji u Čakovcu

Kalendar šk.god.2023/24

Tražilica