OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA OSOBA S DOWN SINDROMOM

I ove školske godine obilježili smo 21. ožujka - Svjetski dana osoba s Down sindromom! Tjedan smo započeli predavanjem za djelatnike Odjela osnovnog školovanja i osposobljavanja djece i mladeži s intelektualnim teškoćama, koje su održale edukacijske rehabilitatorice Ivana Radenović i Matea Visković ispred Udruge za sindrom Down Zagreb.

Predavanje je obuhvatilo sve aspekte života osobe od najranije životne dobi, školovanja, mladosti, mogućnosti zapošljavanja do starije životne dobi. Upoznali smo se i s mogućnostima ostvarivanja prava kako samih osoba sa sindromom Down tako i njihovih obitelji, novim pristupima i spoznajama, proširili i razmijeniti iskustva. Rad Udruge seže od davne 1999. godine, sretni smo i zahvalni da smo imali prigodu upoznati se s njihovim radom. Ovaj važan datum obilježili smo druženjem naših učenika kroz sportske aktivnosti dana 21. ožujka u našoj školskoj sportskoj dvorani koje su izazvale veliku radost, osmijehe i dobro raspoloženje kod svih sudionika, kako učenika tako i učitelja.

Fotografije će nam reći više!

Free Joomla Lightbox Gallery

Kalendar šk.god.2023/24

Tražilica