Berba grožđa

Naši učenici su se i ove jeseni rado priključili berbi grožđa na poljoprivrednom dobru Agronomskog fakulteta u Jazbini. Kako ta uspješna suradnja traje već nekoliko godina i učenicima je to dobro poznata aktivnost, većina njih se osjećala kao da su u svom vinogradu a ne u gostima.  Učenici su imali priliku dva dana za redom uživati na svježem zraku i doprinijeti berbi grožđa u jazbinskim vinogradima. Užurbano, kao pravi mali profesionalci brali su zrele plodove koje su s posebnom pažnjom odlagali u plastične spremnike. Bilo nam je simpatično promatrati i pomagati našim učenicima koji su vrlo ozbiljno prihvatili zadatak i radili vrijedno, kao pčelice. Nakon rada došao je na red zasluženi odmor i druženje na brežuljku ispod vinograda. Okrijepili su se obilnim sendvičima i omiljenim sokom koje su im pripremili domaćini. Ponovo je dolazak u vinograd bio koristan i zabavan. Ponosni berači donijeli su svojim prijateljima u školu obilje slasnih grozdova u kojima su zajednički uživali. Vidimo se u Jazbini ponovo i iduće jeseni!

Free Joomla Lightbox Gallery

Kalendar šk.god.2023/24

Tražilica